Fotostudio Hana Connor a Filip Jandourek

O nás

Životní i profesní partneři Hana Connor Filip Jandourek za sebou mají stovky firemních, společenských, kreativních i svatebních fotografií. Focení se oba profesionálně věnují víc než deset let.

Mezi jejich dlouhodobé klienty patří ČSOB, Ikea, Škofin, One Hot Book, Pernod Ricard nebo Česká filharmonie. Pracují společně i samostatně, vždy záleží na konkrétní domluvě s klientem a na náročnosti zakázky.

Hana Connor

Nezávislá česká fotografka narozená v Praze. Fotografii vystudovala na univerzitě TAFE v australském Perthu. Nyní studuje Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Kromě reportážních snímků a dokumentárních cyklů se věnuje komerční fotografii a portrétům. Zúčastnila se misí organizace Lékaři bez hranic v Kambodži, Indii a v Bangladéši. Má ráda černobílou reportážní fotografii i stylizované, kompozičně a technicky dokonalé portréty. Je autorkou fotocyklu z Wall Street v New Yorku a fotografického dokumentu o problému ekologické migrace v Bangladéši. Tomuto tématu se věnuje několik let, ve svých fotografiích poukazuje zejména na vliv člověka na životní prostředí a přiblížuje život lidí v nejznečistěnějších místech této země Za sérii portrétů Black Tears získala společně s partnerem Filipem Jandourkem 1. místo v soutěži Czech Press Photo 2017.

Filip Jandourek

Narodil se v roce 1978 v Praze. Absolvoval pražskou Střední uměleckoprůmyslovou školu a později vystudoval Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Opakovaně jezdil na Ukrajinu, kde fotografoval české krajany, rodiny volyňských Čechů, i události na Majdanu v roce 2014. Více než tři roky se věnuje tématům, která se dotýkají bytostných problémů dnešní Bangladéše. Ve svých fotografiích poukazuje zejména na vliv člověka na životní prostředí a přiblížuje život lidí v nejznečistěnějších místech této země. Od roku 2008 profesionálně spolupracuje s řadou českých i zahraničních periodik. Je několikanásobným držitelem ocenění Czech Press Photo.